16 خرد
18 تیر

دوره آموزشی شیرین‌سازی آب

دوره آموزشی تخصصی شیرین سازی آب در تاریخ 18 و 19 مهر ماه 1397 در پارک علم و فناوری یزد برگزار گردید.

در بسیاری از کشورها مانند ایران که در مناطق خشک و نیمه‌خشک قرار دارند، روش‌های متعارف تامین آب چون انتقال آب  و ساخت سدها دیگر راه حل کافی برای آینده نیستند. در این مناطق علیرغم محدودیت کمی و کیفی منابع آب، منابع غیرمتعارف آب مانند منابع آب شور در دسترس هستند. در چنین شرایطی شیرین‌سازی آب گزینه معقولی برای تامین مصارف شهری و صنعتی است.

ادامه مطلب

اشتراک
25 دی

شرکت در نمایشگاه بین‌المللی آب

دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه با حضور جمع کثیری از شرکت های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت آب و فاضلاب در تاریخ 4 الی 7 مهر ماه سال 1395 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید.

مهندس «صالح سمسار یزدی» رییس هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور تمدن کاریزی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و آب و فاضلاب با اشاره به دستاوردها و محصولات این شرکت در نمایشگاه، اظهار داشت: برای این نمایشگاه سه طرح در زمینه «جداسازی آب شرب از سایر مصارف»، «تصفیه خانه فاضلاب به روش تالاب‌های مصنوعی» و «مطالعات جامع قنات‌ها برای ثبت در ردیف جهانی» آماده شده است.

ادامه مطلب

اشتراک
23 دی

برگزیده در جشنواره فارابی

کتاب قنات زارچ، برگزیده هشتمین جشنواره بین‌المللی فارابی شد. قنات زارچ از جمله قنات‌های استان یزد است که در شمار شاخص‌ترین قنات‌های ایران قرار می‌گیرد. این قنات همچنین، طولانی ترین قنات شناخته شده کشور محسوب می‌شود. کتاب “قنات زارچ” یک اثر پژوهشی و بین رشته‌ای است که به بررسی جنبه‌های مختلف تاریخی، جغرافیایی، حقوقی، اقتصادی، اجتماعی، فناوری و مدیریت این قنات می‌پردازد. کتاب قنات زارچ به همراه سایر پژوهش هایی که توسط علی اصغر سمسار یزدی در زمینه قنات های کشور و استان یزد انجام شده، موجب شد تا پشتوانه لازم برای ثبت این قنات و 10 رشته قنات دیگر در ردیف میراث جهانی فراهم شود.

ادامه مطلب

اشتراک

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت تمدن کاریزی می‌باشد. طراحی و پیاده سازی شرکت سهند